Czy receptę na tabletkę „dzień po” można uzyskać online?

Rynek medyczny

Od roku 2017, aby przyjąć tabletkę „dzień po”, kobieta musi uzyskać receptę od lekarza. Na szczęście dzięki receptom elektronicznym oraz rozwojowi telemedycyny, można otrzymać ją całkowicie legalnie i szybko również online. Wszystko to dzięki platformie haloDoctor.pl, poprzez którą lekarze nie tylko konsultują pacjentów, ale również wypisują e-Recepty.

 

Tabletka „dzień po” w kilka minut

 

W przypadku antykoncepcji awaryjnej liczy się każda godzina, im bowiem preparat zostanie szybciej przyjęty, tym bardziej jest on skuteczny. Skuteczność jest najwyższa w czasie doby od odbycia stosunku i wynosi od 98 do 99 proc. w zależności od preparatu. Trzeba mieć też świadomość, że tabeltka "dzień po" to nie to samo co tabletka poronna, która nie jest dopuszczona do sprzedaży w Polsce.

 

Kobieta nie może więc czekać i na szczęście nie musi już tego robić. Wszystko dzięki telemedycynie oraz platformie haloDoctor.pl. Działa na niej ponad 5 tys. lekarzy aż 40 różnych specjalizacji, w tym ginekologów oraz lekarzy rodzinnych, którzy oferują pomoc w przypadku chęci uzyskania recepty na tabletkę „dzień po”. Dzięki nim uzyskanie preparatu to kwestia zaledwie kilku minut, dzięki czemu kobieta nie musi martwić się, że nie z własnej woli przyjmie lek w nieodpowiednim momencie.

 

Czy recepta przez Internet jest legalna?

 

Dla wielu osób możliwość pozyskania e-Recept jest nowością, nic więc dziwnego, że pojawiają się takie pytania. Na szczęście uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” przez Internet, a także każdy inny lek, jest całkowicie legalne. Takie usługi świadczą bowiem wykwalifikowani lekarze, którzy zdecydowali się świadczyć dodatkowe konsultacje właśnie przez Internet.

 

Uzyskanie recepty na tabletkę „dzień po” przez Internet jest szybkie, legalne i bezpieczne. Jeśli i ty potrzebujesz takiego preparatu, wejdź na haloDoctor.pl i znajdź lekarza, który umożliwia jego pozyskanie. Nie zajmie ci to więcej niż kilka minut.
 

ereceptye-KonsultacjeLekarz online